O nas

O nas
"Chcemy oferować szczęście i radość zamknięte w słoiczkach, tubkach i butelkach,
niech każdy produkt przenosi olbrzymi ładunek pozytywnej energii, euforii i dobrego samopoczucia"

Odpowiedź jest oczywista, kosmetyki naturalne spełniają wszystkie warunki jakie powinien posiadać produkt idealny, dają olbrzymią satysfakcje, są nietuzinkowe, magazynują w sobie mega pokłady pozytywnej energii, zadziwiają zapachem, wyglądem, skutecznością i bliskością natury. Kosmetyki te, to ukłon w stronę Matki Natury, która dała nam zioła, rośliny, ekstrakty i oleje, które odpowiednio dobrane, pozyskane oraz połączone  dają zdumiewające efekty i najzwyczajniej w świecie sprawiają frajdę z ich stosowania. Jak ktoś powiedział:
"Lekarz leczy, a natura uzdrawia"   

 Skąd bierzemy kosmetyki ?
W kosmetyki zaopatrujemy się tylko u profesjonalnych dystrybutorów lub producentów, jest to gwarancja tego, że klient otrzyma produkt najwyższej jakości z odpowiednimi certyfikatami, pozwoleniami oraz tego, że zostały zgodnie z prawem dopuszczone do obrotu na terenie UE. Każdy nasz kosmetyk, jest opatrzony etykietą w języku polskim, posiada oznaczenie dystrybutora i podmiotu odpowiedzialnego za wprowadzenie tegoż do obrotu.

Po czym poznać dobry kosmetyk naturalny ?

Odpowiedź brzmi: po składzie :)

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, co powinno się znaleźć w takim kosmetyku, wiemy natomiast czego w kosmetykach naturalnych należy unikać:

- SLS, SLES
– jest to substancja pozyskiwana z oleju kokosowego, który został poddany obróbkom chemicznym i działa jak detergent, zmywa brud, czyści i wspomaga tworzenie piany.
Osoby, które nie mają żadnych problemów skórnych, nie muszą się go obawiać, jest dość bezpieczny, ale może się zdarzyć, że SLS będzię wysuszał skórę, powodował łupież, świąd, pieczenie, a nawet ny skórne. W niektórych kosmetykach naturalnych, można spotkać SLS, lecz częstokroć jego działanie jest zminimalizowane przez pozostałą część składu danego kosmetyku.
Wyjątkiem, od reguły jest Sodium Lauroyl Sarcosinate, który niweluje działanie pozostałych produktów z grupy SLS.

- Silikony
– same w sobie nie są groźne, występują także w naturze, jedną z roślin, która produkuje sylikon jest:Chrząstnica kędzierzawa, ale w składzie za to należy się wystrzegać silikonów pochodzenia chemicznego, które zatykają pory skóry lub włosów, utrudniają wnikanie drobnoustrojów, ale także balsamów, ekstraktów, masek lub innych substancji, które chcemy dostarczyć włosom czy skórze.

- Parabeny:z punktu widzenia chemika są to estry kwasu p­hydroksybenzoesowego, wśród których wyróżnia się parabeny o różnych grupach alkilowych - metyloparabeny, etyloparabeny, propyloparabeny, butyloparabeny, heptyloparabeny i benzyloparabeny. Prościej mówiąc, parabeny to substancje chemiczne używane w przemyśle kosmetyczny, służące do konserwowania kosmetyków i do ochrony artykułów przed pleśnią czy drobnoustrojami.

- PEG
– w kosmetykach substancje te używane są jako emulgatory, które łączą tłuszcz i wodę w jednolitą masę, ale mogą być również stosowane jako substancje myjące.
Znaleźć je można w wielu drogeryjnych szamponach, kremach,make´upach, pastach do zębów i sprayach do włosów.
Do produkcji PEG i PPG używany jest bardzo mocno szkodliwy gas Ethylenoxid, który uchodzi za substancję rakotwórczą, a także uszkadzają strukturę genetyczną komórek.
-Produkty uboczne ropy naftowej:
- można znaleźć pod wieloma nazwami na etykietach kosmetyków. Są to między innymi:ozokeryt, polizobuten, mineral oil, olej mineralny lub biały olej mineralny, petrolatum, paraffinum liquidum, oleum petrolen, paraffinum, parafina, wazelina, petroleum, E 905, sodium lauryl sulphate (Sodium laureth sulpate), sodiumhydroxymethylglycinate, glikol propylenowy, składniki z PEG (glikol polietylenowy) ,składniki z  DEA (dietanolamina) or MEA (etanolamina)


Najgorszą z możliwości jest połączenie kilku z tych substancji w jednym produkcie, to może prowadzić do problemów skórnych, potęgować alergie, a nawet w ekstremalnych przypadkach powodować silne zaburzenia hormonalne.